Kivrak bir Forum  

Go Back   Kivrak bir Forum > Kivrak Forumları > Web Site tanıtımları

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-21-2020, 12:48 PM
admin admin is offline
Administrator

Default Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Mesleki Yeterlilik Belgesi, herhangi bir meslekte çalışan bireyin o mesleği yapacak bilgi ve deneyime sahip olduğunu gösteren belgedir. Bu belgeyi almak için kişi önce o meslekle ilgili verilen eğitimleri alıp eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olması gerekir. 5544 sayılı kanun ile tehlikeli ve çok tehlikeli iş kollarında çalışan kişilerin mesleki yeterlilik belgesi ile çalışabilir. Bu belgeye sahip olmayan bireylerin bu işlerde çalıştırılması yasaktır. Çalıştıran kişilere çalıştırdığı kişi başına 500 lira para cezası uygulanır. Mesleki yeterlilik belgesini mesleki eğitim veren resmi ve özel kurumlardan alabilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesini Artun Belgelendirme firmasından alabilirsiniz.

Artun belgelendirme firması sahip olduğu güçlü eğitim personeli ile ihtiyaç duyduğunuz mesleki alanda önce eğitimler verir. Eğitim programının sonunda başarılı olan kişilere mesleki yeterlilik belgesi verilir. Sınavdan başarısız olanlara 2 sınav hakkı daha verilir. Mesleki yeterlilik belgesi hakkında bilgi sahibi olmak için Artunbelgelendirme.com.tr internet adresini kullanabilirsiniz. İnternet adresimizde eğitim programlarını, sınav ücretlerini, belgelendirme süreç işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Artun belgelendirme firması olarak; inşaat, tesisat, doğalgaz, makine, plastik, metal, ulaşım, harita sektöründe hizmet vermekteyiz. Belgelendirme verdiğimiz sektörler ve yetki belgeleri şunlardır:

1-İNŞAAT SEKTÖRÜ: ahşap kalıpçılığı, ahşap levha uygulayıcısı, alçı sıva uygulayıcısı, betonarme demircisi, iskele kurum elemanı, seramik karo kaplamacısı, duvarcı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, ısı yalıtımcısı, panel katalog, sıvacı
2-DOĞAL GAZ SEKTÖRÜ: doğalgaz çelik boru kaynakçısı, ısıtma ve doğalgaz içi tesisat yapım personeli, doğal gaz polietilen boru kaynakçısı, doğal gaz iç tesisat mühendislik yeterlilik belgelendirme programı, endüstriyel ve büyük tüketimli tesislerin doğal gaza dönüşümü mühendis yeterlilik programı
3- MAKİNE SEKTÖRÜ: bakımcısı, makine montajcısı, NC tezgah işçisi, CNC tezgah işçisi
4- METAL SEKTÖRÜ: Metal sektörü; çelik kaynakçısı, alüminyum kaynakçısı, direnç kaynak ayarcısı, kaynak operatörü, metal kesimci, metal kesim operatörü, metal levha işleme tezgah işçisi
5- TESİSAT SEKTÖRÜ: Endüstriyel boru montajcısı
6- PLASTİK SEKTÖRÜ: Plastik enjeksiyon üretim elemanı
7- ULAŞIM SEKTÖRÜ: Köprülü vinç operatörü
8- HARİTA SEKTÖRÜ: Topograf

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules