Kivrak bir Forum  

Go Back   Kivrak bir Forum > Kivrak Forumları > Web Site tanıtımları

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-02-2020, 12:49 PM
admin admin is offline
Administrator

Default Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Bir işte usta olduğunuzu gösteren resmi belgeye Ustalık Belgesi denir. Bir iş yeri açmak için mutlaka ustalık ya da kalfalık belgenizin olması gerekir. Belgesi olmayan kişiler iş yeri açamaz. Ustalık belgesi bir meslekte uzun zaman çalışmayı, bu işte profesyonel olmayı, bu işle ilgili yapılan sınavı geçmeyi gerektirir. Ustalık belgesi almak için önce eğitim almalı eğitim sonrası yapılan yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olmalısınız. Aksi taktirde ustalık belgesi alamazsınız. Ustalık belgesi verilmeden önce bir kişiye kalfalık belgesi verilir.

Kalfalık Belgesi kişinin işe yatkın olduğunu, usta olmasa da usta gibi işlemler yapabildiği anlamına gelir. Bir berber dükkanı açabilmek için en az kalfalık belgesine sahip olmalısınız. Kalfalık belgesini mesleki eğitim veren yerlerden alabilirsiniz.

Son günlerin en çok tercih edilen mesleklerinden birisi kaynakçılıktır. İş alanı oldukça fazla olan kaynakçılık işi zor bir iş olduğu için herkes kaynakçılık yapmak istemez. Zor olmasının yanında iyi gelir sağlayan meslek çok sık tercih edilmektedir. Kaynakçılık işinden anladığınızı gösteren belgeye Kaynakçı Sertifikası denir. Mesleki eğitim kurumlarında eğitim alarak kaynakçı sertifikası alabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz alanda ustalık belgesi, kalfalık belgesi ve iş sertifikasını Akademi Türk eğitim merkezimizden alabilirsiniz. Milli eğitimle anlaşmalı olarak 81 ilde faaliyet gösteren eğitim merkezimiz ihtiyaç duyduğunuz alanda belge almanız için önce sizi eğitime sokar. Eğitim sonunda yapılan sınavlarda başarı elde ettiğiniz zaman kalfalık, ustalık belgeniz verilir. Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve programlara dahil olmak için bizlere Akademiturk.com.tr internet adresinden bağlanabilirsiniz. Alanında uzman eğitmenlerimiz sizi mesleki anlamda eğitirken bir yandan da o mesleği yapabilmeniz için gerekli olan yasal belgeyi size sunar. Kalfalık ve ustalık belgesi ihtiyacınızı eğitim kurumumuzdan temin edebilirsiniz.

Ustalık ve kalfalık belgesi almak için önce sizi eğitime sokan eğitim kurumumuz eğitim sonunda yapılan sınavlarda başarı gösteren kişilere ustalık ve kalfalık belgesi vermektedir. Sizde bizden almış olduğunuz bu belgelerle kendi iş yerinizi açabilirsiniz.

Ustalık belgesi almayı arzu edenler, artık hangi siteden yardım alması gerektiğini biliyor. Siteyi beğenirseniz, dostlarınıza da mutlaka tavsiye ediniz.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules